Лялька-мотанка – це предмет української культури, який символізує благополуччя, добро, надію на краще та служить оберегом.

Перші мотанки, які ще нносять назву вузликові ляльки, беруть свій початок близько 5 тисяч років тому. Назва цього сакрального предмета пішла від слова “мотати”. На вигляд лялька мотанка це фігурка людини, зазвичай жіноча або дитяча, що виготовлена зі шматочків тканини.

Сьогодні разом зі студентами створюємо ляльку-мотанку для наших захисників.
Під час роботи пригадуємо, що з давніх-давен ляльки – мотанки слугували оберегом. Майстриням суворо заборонялося що- небудь зашивати чи пришивати, використовувати голки чи встромлювати гострі предмети у виріб, відволікатися чи відкладати роботу на потім. А от процес намотування здійснювався виключно за годинниковою стрілкою та з позитивними думками.
І наші студентки-майстриньки суворо дотримуються цих правил.
Загальний вигляд ляльки мотанки має чітко виражену голову, а ось тулуб, руки та ноги – дещо схематичні. Це й не дивно, бо для їх створенн, замість тканини   використовуємо нитки.
При цьому наголошуємо, що як і колись, так і нині кольори мають велике значення. Жовтий – символізує Сонце та його життєдайну силу, а блакитний – нескінченний потік цілющої води.
Кожна із цих ляльок-мотанок є унікальним витвором мистецтва. Їх вигляд безпосередньо залежить  від творця та його бачення. Мотанка -це невід’ємна частина нашої культури культури та традицій українського народу.