ОЛЕГ УШКЕВИЧ: «Злагоджена робота єдиної оперативно-диспетчерської служби області – одне із найбільших досягнень екстренної медичної допомоги»

Саме вона забезпечує маршрутизацію дзвінків від усіх операторів телефонного зв’язку в межах Рівненщини. Щодня на пульт  надходить  500- 600 викликів з різних куточнів області. За словами заступника директора з оперативної роботи медицини катастроф та цивільного захисту населення комунального підприємства «Обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф» Олега Ушкевича, завдання диспетчерів:  прийняти  виклик;  визначити головну скаргу, пріорітетність звернення, ресурс, який необхідно задіяти та забезпечити консультативну  підтримку як додзвонювачу так і бригаді, яка виїхала на допомогу. На все про все у них до 2 хвилин часу. Тому слід зауважити, що саме диспетчерська служба є своєрідною «нервовою системою» служби, що задає їй ритм роботи та визначає синхронність і злагодженість усіх її складових.

В електронному вигляді на мапі диспетчи бачать усі бригади, які зареєстровані на початок зміни.  Зелений колір означає, що бригада  вільна.

Загалом по області  працює 91 бригада. По місту Рівне – 15. При цьому лікарських – 31,6%, фельдшерських –  62,9% , решта – бригади інтенсивної терапії.

Розповідаючи про роботу екстренної медичної допомоги, Олег Ушкевич наголошує, що є різні режими реагування на виклики: від екстренного, коли виникає безпесередня загроза для життя хворого до відмови.

Так за минулий рік до служби екстренної медичної допомоги надійшло 248 184 звернення.

Бригади виїзджали 116 238 разів, передано на пункти ПМСД -119 звернень.  Надійшло скарг на «гарячу лінію» через відмову лише – 58.

Аналізуючи добове навантаження, Олег Аркадійович зазначив, що кількість пацієнтів за добу торік  у лікарських бригад була 3,5 особи; у фельдшерських – 3; у спеціалізованих -7,2.

Структура виїздів бригад швидкої медичної допомоги на виїзди у 2023 році була такою:

– 11 % – нещасні випадки від загальної кількості;

– раптові захворювання – 71,7%;

– виїзди до хронічних хворих – цей показник  щороку знижується;

– непрофільні – 1,3%;

– позалікарняні пологи -343 кількість  – 0,3%;

-транспортування – 5 300 – це 4,6 % від загальної кількості виїздів.

Госпіталізація –  50 958 хворих  в т.ч. виїздів з приводу інсультів і транзиторних ішемічних атак – 4  740; з них у вісім законтрактованих закладів – 4  296, а це 90,6% . За цим показником маємо третє місце по Україні. Це доволі непогано, – коментує Олег Ушкевич.

З приводу гострого коронарного синдрому – 608 виїздів. В законтрактовані заклади -588, що становить 95%. Це теж один із кращих показників по Україні.

Летальність – 1672 виїздів. З них  1 267 – до приїзду бригади швидкої і 405 випадків смертей зафіксовано в присутності медиків.

Крім того, за минулий рік  було успішно проведено 25 серцево-легеневих реанімацій, 6 з яких – у сільській місцевості. Варто зазначити, – наголошує Олег Ушкевич, що це непоганий показпоказник, який свідчить про злагоджену роботу екстренної медичної допомоги.