Спадщина рівненської медицини має глибокі історичні корені, бо формувалася під впливом народної медицини. Перші згадки про медичну галузь в регіонах відносяться до часів Київської Русі, коли місцеві знахарі та травники використовували природні засоби для лікування захворювання.
У ХІХ столітті Рівне, як частина Російської імперії, отримало поштовх до розвитку медицини, завдяки відкриттю перших лікарень та аптек.
Тому ми, продовжуємо знайомити вас, наші читачі, із особистостями, які були нашими земляками та присвятили себе служінню медицині.
В рамках реалізації проєкту “Спадщина Рівненської медицини” пропонуємо знайомство з Мефодієм Раєвським.
У 30-х рр. ХХ ст. кар’єру лікаря розпочав українець Мефодій Раєвський. Народився 5 липня 1908 р. у с. Басів Кут Рівненської гміни Рівненського повіту. Закінчив двохкласну церковно-приходську школу та вступив до реального училища. Навчався у Рівненській українській приватній гімназії, яку закінчив 1928 р., здобувши середню освіту. М. Раєвський вступив у 1930 р. на медичний факультет Львівського університету Яна Казимира, який успішно закінчив 1936 р. У 1937–1938 рр. працював у Рівненській повітовій лікарні. 15 травня 1938 р. став членом Палати лікарської і отримав право на самостійну лікарську практику. У Рівному на медичній ниві він пропрацював 54 роки.
Джерело: Доброчинська В., Переходько Н. Професійна та громадська праця українських лікарів у Волинському воєводстві (1921–1939 рр.). Наукові записки. Вип. ХІ, Рівне, 2013, с. 47–50.
.
Залишити відповідь