Сьогодні Україна відзначає день рідної мови. А чи знаєте ви як та коли з’явилася ця традиція? Якщо ні, то зараз розповімо.

Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови, поліцією було вбито кількох студентів. Відтоді цей день символізує боротьбу за право говорити рідною мовою та підкреслює важливість мовного різноманіття.

За даними ЮНЕСКО, нині у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.

У 2025 році Міжнародний день рідної мови відзначаємо 21 лютого. Цей день нагадує нам про необхідність збереження та підтримки рідних мов, які є невіддільною частиною ідентичності кожної нації.   Мова – насамперед відмінність за якою розрізняють кожну людину. Ми переконані, що кожна людина повинна прагнути досконало володіти своєю рідною мовою, щоб не втратити її. Знання рідної мови допоможуть краще зрозуміти та вивчати інші мови або презентувати свою культуру в іншій країні. Якщо ви зацікавлені у встановленні рівня своїх знань, пропонуємо пройти тестування за цим посиланням.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfj3TbKu64CryzYFiXEmEzHp4ZxOO1KkbvLuyxKT_SeT9JElA/viewform