В цей день медики з всіх куточків Землі об’єднуються в закликах проти воєн, збройних конфліктів та пролиття крові.
Міжнародний день «Лікарі світу за мир» запроваджено організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі», члени якої щодня рятують сотні тисяч життів по всьому світу. 6 серпня вшановується хвилиною мовчання на честь людей, які невинно загинули внаслідок військових дій.
Дату 6 серпня обрали не випадково, адже саме в цей день у 1945 р. відбулася трагічна для всього людства подія – американські бомбардувальники скинули над японським містом Хіросімою ядерну бомбу.
Цей день є своєрідним протестом проти ядерного озброєння. Він не тільки нагадує людству про страшну трагедію минулого, але й об’єднує медичних працівників усього світу у невпинній боротьбі проти війни.
Організація «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі» виникла у 1980 році у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів».
У 1984 році організація отримала премію ЮНЕСКО, а через рік – Нобелівську премію миру. Такі заслуги є результатом невпинної діяльності та величезних досягнень в області поширення обізнаності серед звичайних громадян про нищівні наслідки воєн та зміни напрямку роботи політичних діячів від війни до миру.