Від горя не сивіють, любов дійсно наркотик, а зелений чай не такий вже корисний. Разом з експертами ми розібралися в безлічі міфів про наше здоров’я. І будемо жити тепер по-новому.

1. Люди дійсно діляться на сов і жайворонків

Виявляється, біологічні ритми, що визначають схильність до певного режиму дня, передаються нам генетично. Насильницька зміна цих установок стає причиною «соціального джетлагу» — неузгодженості наших внутрішніх годин з реальним ритмом життя — і може привести до нервових захворювань.

2. Великі спортивні навантаження не роблять нас здоровішими та стрункішими

Фітнес (і будь-який інший спорт) щодня довше двох годин призводить до апатії, мігрені, порушень сну й апетиту. А зовсім не до підвищення тонусу, як ми звикли думати. Зате щоденні 20-хвилинні прогулянки протягом пів року допомагають скинути близько трьох кілограмів. Шлях нешвидкий, зате абсолютно безпечний.

3. Запивати оселедець молоком можна

Здоровий травний тракт без зусиль справляється практично з будь-якими поєднаннями продуктів. Проблеми виникають тільки в разі недостатнього вироблення певних ферментів.

4. Зелений чай буває шкідливий

Європейська адміністрація з продовольчої безпеки (EFSA) опублікувала дослідження, в якому говориться, що надлишок катехінів (речовини групи флавоноїдів), що містяться в зеленому чаї, може викликати порушення в роботі печінки. Тому норма в добу не повинна перевищувати понад 500 мг катехінів (1 ч. л розсипчастого чаю).

5. Алергія на шерсть тварин — міф. І це доведено!

Гостру реакцію викликає не шерсть кішок і собак, а специфічний білок, що міститься в їх шкірі і поті.

6. Піт не виводить токсини

Він відповідає лише за терморегуляцію і складається з води, солі й електролітів. Шкідливі токсини залишають наш організм через нирки й кишечник.

7. Не можна заразитися венеричними хворобами через сидіння унітазу

Такі інфекції передаються при прямому сексуальному контакті, деяких медичних маніпуляціях і внутрішньоутробно — через плаценту. В туалеті ж при дотриманні елементарної гігієни шанс підхопити заразу дорівнює нулю.

8. Протиглистові препарати не приймають для профілактики

Всi антипаразитарні ліки дуже токсичні й тому обтяжені безліччю побічних ефектів. Відповідно, без діагностованого гельмінтозу пити їх просто небезпечно.

9. Антидепресанти не поліпшують настрій і самопочуття…

…якщо у тебе немає діагностованої депресії. Мало того, вони можуть спровокувати сильний головний біль. Тому пити їх потрібно тільки за приписом і під контролем лікаря. До речі, залежності ці препарати, всупереч чуткам, не викликають.

10. Рот — найбрудніше місце в організмі людини

У роті стільки ж бактерій, скільки людей на планеті: актиноміцети, гриби, спірохети, рикетсії, віруси й т. д. Саме тому лікарі не рекомендують облизувати ранки й садна.

11. Почуття закоханості схоже на наркотичну залежність

Стан, що виникає під час закоханості, стимулює вироблення таких же нейромедіаторів і гормонів, що й при вживанні амфетамінів.

12. Сивина не виникає від стресу

Правда в тому, що будь-які серйозні переживання збільшують кількість вільних радикалів в організмі, а вони природним чином провокують передчасне старіння. Наукових підтверджень впливу стресу на вироблення меланіну, який відповідає за колір волосся, не існує. За появу сивини відповідає тільки генетика.

13. Спати в холоді шкідливо для психіки

Чим нижче температура в спальні, тим вище ймовірність, що вам присниться кошмар. Лікарі вважають, що таким чином мозок намагається врятувати людину від замерзання. Варто прислухатися та зігріватися взимку!

14. Ефективність таблеток і уколів майже однакова

Вважається, що ін’єкції потрібно робити тільки в тих випадках, коли у людини немає можливості випити таблетку (блювота, порушення ковтального рефлексу або всмоктуваності в шлунку і кишечнику).

15. Хрускіт в пальцях зовсім не ознака артриту

З запальним процесом цей звук не пов’язаний, він з’являється через скупчення пухирців газу, які утворюються в просторі між кістками. Коли суглоб працює, вони лопаються, і лунає той самий хруст.

АЛЕ! Якщо звук супроводжується болем, потрібно звернутися до лікаря.

Джерело: https://bit.ly/3m1ymEr