Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводять щороку в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя у його фінальній стадії, максимальне полегшення фізичних і моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської
гідності пацієнта.
Паліативна допомога фокусується на особі, а не захворюванні, та ґрунтується на комплексних методах задоволення фізичних, практичних, функціональних, соціальних , емоційних та духовних потреб пацієнтів та осіб, що ними опікуються, які стикаються з прогресуючим захворюванням та тяжкою втратою.
Дізнаючись про невиліковне захворювання, пацієнти мають психологічні проблеми, починаючи від стресу та тривоги за здоров’я й аж до екзистенційної кризи та переусвідомлення власного Я. Значна частина хворих постають перед труднощами, що впливають на якість життя та на перебіг самого захворювання, і потребують фахової допомоги. Психотерапія може бути застосована для коригування дезадаптивної поведінки, переосмислення, пошуку та прийняття оптимальних рішень; стабілізації емоцій, регуляції тривоги, прийняття втрати (надій, працездатності, мобільності); покращення чи підтримки якості життя, налагодження соціальної підтримуючої взаємодії, профілактики коморбідних психічних розладів.
Залишити відповідь