Страсна свічка (або як казали громова, громничка, громниця) мала особливе значення для українців. Таку свічку святили на вечірній у Чистий четвер. Повернувшись із церкви з нею обходили все своє господарство: стайню, клуню, комору, скрізь накопчували хрести при вході та на вікнах, що мало би оберігати від нечистої сили.

Цю ж саму свічку брали наступного дня у Страсну п’ятниця, коли виносили плащаницю. Тоді вона набувала магічної сили: запалюючи її, згідно з уявленнями, можна було уникнути згубних наслідків грози, повені, пошесті, землетрусу, загасити пожежу, припинити епілептичний напад.

Тож традиційно напередодні Чистого четверга у Рівненській обласній науковій медичній бібліотеці відбувся майстерклас із виготовлення та прикрашання страсних свічок.

Кожен учасник мистецького заходу виготовив  та задекорував свічку із запашної вощини на свій смак, у кожного вона вийшла унікальною.

Отож вже завтра ми понесемо до церкви власноруч прикрашену страсну свічку, яка з вірою та молитвою стане оберегом сімейної злагоди, благополуччя, захистом від злих сил і хвороб.