Напередодні Міжнароджного дня жінок і дівчаток в науці говоримо про їхні винаходи, здобутки  та досягнення. Засідання “круглого столу” присвячено самі цій темі. Серед доповідачів – науковці та студенти НУВГП.

Звісно,  що роль жінок та дівчат у науці досить помітна.  Утім історично вони стикалися з численними перешкодами на шляху до визнання та успіху. Разом з тим їх внесок у різні наукові галузі, від фізики та медицини до математики та астрономії доволі значний.

Однією з найвідоміших жінок у науці є Марія Склодовська-Кюрі, яка стала першою жінкою, що отримала Нобелівську премію, і першою людиною, яка була удостоєна цієї нагороди у двох різних галузях – фізиці та хімії. Зокрема, полоній – хімічний елемент названий на честь Польщі (лат. Polonia) — батьківщини Марії Склодовської-Кюрі. Її дослідження радіоактивності відкрили нові можливості для медицини та фізики.

Не менш значущою постаттю є Розалінд Елсі Франклін, чия робота в галузі рентгенівської кристалографії допомогла розкрити структуру ДНК. Хоча її внесок довгий час залишався недооціненим, сьогодні її визнають однією з ключових постатей у біології.

У сучасному світі жінки продовжують змінювати науку.  Важливо підтримувати дівчат у їхньому прагненні до науки, розвивати освітні ініціативи та створювати рівні можливості для всіх.

Жінки й дівчата у науці не лише змінюють світ, а й надихають майбутні покоління дослідниць, доводячи, що наука – це сфера для всіх допитливих.