Сьогодні учням 11 А класу Рівненського ліцею число 12 бібліотекар відділу краєзнавства Рівненської обласної бібілотеки Людмила Леонова розповіла про історію дослідження теми Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Це одна з найтрагічніших сторінок історії ХХ століття, штучно організований радянським режимом голод призвів до загибелі мільйонів українців. Це був акт геноциду, спрямований на знищення українського селянства як соціального прошарку суспільства та викорінення усіх слідів української ідентичності.
Присутні ознайомилися з публікаціями в місцевій пресі 1932-1933 рр., які доносили волинянам правду про голод, архівними документами про солідарність і допомогу рівнян, яку вони збирали з надією передати її голодуючим братам та сестрам в радянській Україні.
Головною причиною Голодомору стало примусове вилучення зерна та продовольства у селян, яке радянська влада називала “хлібозаготівлями”. Колективізація, розкуркулення та репресії проти селянства призвели до масового знищення традиційного укладу життя на селі. Україна, як один із основних виробників зерна, була змушена виконувати завищені плани зі здачі хліба. У разі невиконання квот, у селян конфісковували не лише зерно, а й усе продовольство, що залишилося.
Найвищі показники смертності були навесні та влітку 1933 року , коли щохвилини помирало 17 осіб , 1 тисяча – щогодини і майже 25 тисяч – щодоби.
Ці цифри відображають масштаб трагедії, яка не тільки знищила мільйони людей, але й підірвала соціальну, культурну та економічну основу українського суспільства.