26 лютого відзначається День кримського спротиву російській окупації.
З цієї нагоди до Рівненська обласна наукова медична бібліотека завітав колишній житель Криму Євген Новицький, щоб поділитися спогадами про події 2014 року, адже він змушений був покинути півострів через окупацію. Чоловік зауважив, що він кримчанин у п’ятому поколінні, а у його родоводі є представники різних національностей.
“Якщо етнос – це питання крові, то нація – це те, що дається особистості як наслідок її вибору, а не за фактом її народження”,- на цьому Євген Новицький наголосив на початку своєї зустрічі та додав, що вважає себе українцем.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Присутнім в залі РОНМБ бібліотечним працівникам нашого закладу, Рівненська Медична Академія та тим, що доєдналися онлайн, – представникам Національний університет «Острозька академія» Євген Новицький як очевидець нагадав хронологію історичних подій в Криму.
26 лютого 2014 року він повертався з мітингу біля кримського парламенту на піднесенні, бо був упевнений, що півострів залишиться у складі України. Утім 27 лютого 2014 року, після появи російських військ без знаків розрізнення за квартал від свого помешкання, вона відразу зникла.
Чоловік пригадує, що на початку трагічних подій страху не було, а от згодом виникло бажання покинути рідну домівку. Вибирати довелося між Полтавою, Кам’янець-Подільським та Рівним. Сім’я переїхала до Рівного, бо син товаришував з Сашком Білим.
Уже тут, на Рівненщині, син планував вступити на навчання до Національного університету “Острозька академія”, але цей намір не здійснився. Нині він перебуває в третій окремій штурмовій бригаді батальйону “Азов” , а нещодавно був удостоєний державного ордену.
На запитання: “Що далі?”Євген Новицький має прості поради: по можливості донатити на ЗСУ, не втрачати надії на перемогу та не піддаватися емоціям.
Залишити відповідь