26 березня, на базі Рівненського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру РОР відбулося відкриття “Тренінгового центру професійного розвитку лікарів”.
Як розповів директор медичного центру Федір Аврука, – головне завдання, яке вони поставили в рамках даного проєкту — це організаційний супровід безперервного навчання фтизіатрів, лікарів загальної практики — сімейних лікарів та лікарів. Медики матимуть можливість не покидаючи межі області взяти участь у тренінгах, курсах, науково-практичних конференціях і т.д. Учасники занять отримуватимуть сертифікати затвердженого зразка.
У відкритті “Тренінгового центру професійного розвитку лікарів” взяли участь керівники та спеціалісти Центрів первинної медико-санітарної допомоги та закладів охорони здоров’я м. Рівне. Бібліотекарі Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки також були присутні та надали учасникам інформаційні матеріали та видання для фтизіатрів.
Після офіційного відкриття у Тренінговому центрі відбувся семінар «Діагностика туберкульозу в сучасних умовах. Лікування та супровід хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі лікування». Спікери розповідали слухачам про етіологію та епідеміологію туберкульозу, його діагностику, методи обстеження, класифікацію, принципи лікування, профілактику та вакцинацію.
За словами Федора Авруки, – у Рівненській області лише 170 ліжкомісць готових до прийому хворих на туберкульоз. Всього за один рік (березень 2020-2021) кількість виявлених хворих збільшилася з 65 до 149 чоловік. За 2020 рік смертність від туберкульозу в області склала: 27 випадків.
До групи ризику зараження туберкульозом входять: люди, які знаходяться в тісному контакті з хворим на туберкульоз (члени однієї сім’ї, студенти гуртожитків і т.д.); особи, які вживають наркотики, зловживають алкоголем та нікотином (коли людина викурює понад 1 пачки цигарок на добу); люди з супутніми захворюваннями (цукровий діабет, психічні захворювання, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічні запальні захворювання легень); хворі на ВІЛ/СНІД; ув’язнені або працівники пенітенціарних установ; люди без постійного місця проживання; медичні працівники.
Інкубаційний (від моменту потрапляння палички Коха до появи перших ознак захворювання) період туберкульозу, становить в середньому – 6-8 тижнів, іноді рік і більше.
Нерідко туберкульоз деякий час протікає безсимптомно або «ховається» під маскою інших захворювань (наприклад, ГРВІ) – перші симптоми захворювання часто нагадують гостру респіраторну інфекцію або хронічну втому. Початок туберкульозу може супроводжуватися одним із симптомів або відразу декількома ознаками. Все залежить від локалізації патологічного процесу, віку хворого, стану загального здоров’я і ряду інших особливостей.
Туберкульоз виліковний, якщо виявлений своєчасно! Необхідно серйозно поставитися до перших ознак хвороби, щоб своєчасно почати лікування на ранніх стадіях, та домогтися максимально позитивних результатів в плані одужання!
Залишити відповідь