ВООЗ збирає інформацію, щоб оцінити ризики того, що сталося, для населення РФ та інших країн. Російська влада інформувала Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) про зараження сімох людей новим різновидом пташиного грипу А (H5N8).

Про це повідомила очільниця Росспоживнагляду Анна Попова,  з посиланням на Інтерфакс.

“Сьогодні я хочу повідомити про важливе наукове відкриття, яке зробили вчені наукового центру “Вектор” Росспоживнагляду РФ: лабораторно підтверджений перший випадок інфікування людини вірусом грипу А, грипу птахів A (H5N8)”, – сказала Попова.

За її словами, вірус виявлений у сімох працівників птахофабрики на півдні РФ, де у грудні 2020 року зареєстрували спалах грипу серед поголів’я птиці.

Попова стверджує, що хвороба у людей перебігала у легкій формі, “розвитку ситуація не отримала”, перехворілі почуваються добре.

“Вірус здатний передаватися від птахів до людини, подолав міжвидовий бар’єр. Але на сьогодні від людини до людини цей штам грипу не передається. Наскільки швидко наступні мутації дозволять подолати і цей бар’єр, покаже час”, – заявила російський посадовець.

Вона додала, що дані про інфікування першої людини на новий грип A (H5N8) спрямовані до ВООЗ. “Це сталося кілька днів тому, щойно ми стали повністю впевнені у результатах”, – заявила Попова.

Джерело: https://7dniv.rv.ua/