Мета Дня – стимулювати та підтримувати заходи, що допоможуть людям досягти та утримувати здорову вагу та скасувати світову кризу ожиріння.
Ожиріння визначається ВООЗ як «ненормальне або надмірне накопичення жиру, яке становить небезпеку для здоров’я». Існують різні засоби, за допомогою яких можна виміряти ожиріння, але найбільш широко використовуваним методом вимірювання та виявлення ожиріння є індекс маси тіла (далі – ІМТ) – показник, який можна обрахувати розділивши вагу людини у кілограмах на зведений у квадрат зріст людини в метрах.
☝️ВООЗ визнала ожиріння найсерйознішим хронічним захворюванням. Ожиріння – головний фактор ризику провідних світових причин поганого самопочуття та ранньої смерті, розвитку серцево-судинні захворювань (особливо гіпертонії, хворб серця, інсульту), порушень опорно-рухового апарату (особливо остеоартриту), астми, цукрового діабету ІІ-го типу, порушень метаболізму, гормональних розладів, а також підвищує ризик виникнення деяких видів раку.
☝️Основною причиною ожиріння та зайвої ваги вчені вважають енергетичний дисбаланс між споживаними та витраченими калоріями. На думку експертів ВООЗ для профілактики розвитку зайвої ваги кожна людина може:
✅обмежити споживання жирної та солодкої їжі (у т.ч. для дітей);
✅збільшити споживання фруктів та овочів, а також бобових, цільнозернових та горіхів;
✅знизити вміст жиру, цукру та солі в приготовлених продуктах (у т.ч. для дітей);
✅займайтеся регулярними фізичними навантаженнями (діти – 60 хв на день; дорослі – 150 хв на тиждень).