Увага-увага, всім панянкам із сидячою роботою! А тим, у кого робота на ногах, тим паче увага. От просто зараз уважно подивіться на свої ноги: вони мають венозну сіточку? А часто набрякають? Дерев’яніють? «Целюлітнішають»? Отож. Як у 80% українських жінок. Тоді зніміть зараз же свої танкетки, платформи, шпильки і, не відходячи від робочого стола, побудьте… «пляшкою шампанського».
 
Пам’ятаєте улюблений чоловіками позерський «фокус» відкривати пляшку шампанського (чи пива) сильним ударом долоні по її дну? За таким же принципом працює віброгімнастика для ніг. Проста, як п’ять пальців:
 
– станьте рівно, бажано босоніж, стопи паралельні одна одній;
– припідніміться на пальцях, відірвавши п’яти від підлоги (не сильно – на сантиметрів 3-4) і тут же опустіть п’яти, сильно вдаривши об підлогу – наче ви забиваєте ними цвяхи, ритмічно, щоб аж вібрувало всередині ніг. І так 10-20-30 разів зранку, в обід і ввечері – кому скільки дозволить робота.
 
Кожен такий удар – це закон фізики про супротив, масу тіла, швидкість і щось там ще: кров під тиском зарухається, як те шампанське в пляшці, вени розкупоряться, зациркулюють “бульбашки” лімфи і можна буде ще півдня пробігати на підборах і не йорзати на кріслі від затерплих ніг. Кажуть, якщо регулярно робити цю вправу, то ще й варикоз значно зменшиться.
 
До речі, автор цієї гімнастики Олександр Мікулін – авіаконструктор, академік, який у 50 років пережив два інфаркти і почав вивчати всі оті застійні явища крові, розробив власну систему оздоровлення, у 80 років закінчив медінститут з червоним дипломом та ще й захистив дисертацію. Такого чоловіка варто послухати – хоча б у віброгімнастиці для ніг.
Джерело: https://bit.ly/37vw4VO