Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр 24 і 25 червня проводить тренінг «Діагностика туберкульозу в сучасних умовах. Лікування та супровід хворих на туберкульоз в практиці сімейного лікаря». Навчання проводяться для лікарів загальної практики – сімейної медицини та терапевтів.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та у приміщенні

До тренінгу приєдналась також обласна медична бібліотека. Бібліотечні працівники Наталія Цубан та Лариса Федорчук інформаційно забезпечили лікарів на тренінгу, надавши їм найновіші книги та журнальні статті з даної тематики з фондів медичної бібліотеки.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

Лікарі отримають ґрунтовні знання щодо діагностики та лікування хворих на туберкульоз. Адже давно відомо, що туберкульоз є небезпечною соціальною хворобою. Доведено, що лише невелика частина населення є у групі ризику щодо туберкульозу. Туберкульоз може розпочатися через незадовільні умови життя, недостатність харчування, зниження опірності організму внаслідок різноманітних причин, спадкову схильність, часті простудні, хронічні захворювання, СНІД, непосильну праця, антисанітарні умови життя, постійний контакт з хворим відкритою формою туберкульозу, зловживання алкоголем, наркотиками, палінням тощо.

На зображенні може бути: 3 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

Щоб вчасно виявити туберкульоз у пацієнта, його сімейний лікар повинен вчасно скеровувати пацієнта на щорічне флюорографічне обстеження легенів. Особливо необхідно стежити за проходженням рентгенологічного контролю членами родини, де є хворі з будь-якими легеневими захворюваннями.

На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні

Адже вчасне виявлення туберкульозу є головним фактором для ефективного лікування та профілактики його поширення серед людей.

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні