Днями в медичній бібліотеці Рівненська медична академія на чолі з Софією Ігорівною Дундюк-Березіною, викладачем стоматологічних дисциплін, та студентками другого курсу провели масовий захід для дорослої аудиторії, присвячений запобіганню стоматологічних захворювань.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

Найнеобхідніша умова для здоров’я зубів та ясен – це підтримка правильної гігієни ротової порожнини. Здорові зуби – це приваблива зовнішність, впевненість та гарне самопочуття. Від стану ротової порожнини залежить здоров’я нашого організму.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини.

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні

Між регулярними візитами до стоматолога кожен із нас має дотримуватися простих рекомендацій, що значно зменшують ризик розвитку карієсу, пародонтозу та інших захворювань ротової порожнини.

Як відбувається профілактика у дорослих?

Профілактика карієсу допомагає зберегти здорові зуби та ясна. Кожні півроку проходити профогляд. Щодня зранку та ввечері чистити зуби, найкраще всього м’якою щіткою. Напрямки руху щiтки повиннi бути рiзнi: горизонтальнi, вертикальнi, подовжнi та поперечнi по жувальних, зовнiшнiх i внутрiшнiх поверхнях зубiв.

Чищення займає мiнiмум 1,5-2 хвилини для того, щоб лiкувальнi компоненти, які мiстяться в зубних пастах, встигли проникнути до емалі зуба або слизової оболонки порожнини рота. Зубну пасту бажано використовувати з фтором, поскільки фтор захищає зуби від карієсу.

Після кожного прийому їжі бажано використовувати ополіскувач або просто полоскати рот теплою водою. Також використовують засоби, призначені для гігієни рота, наприклад, зубну нитку. Кожен місяць змінюйте зубну щітку.

Пам’ятайте, що лікування і профілактика захворювань ясен найбільш ефективні на початку хвороби.