Восени починається сезон горіхів, які збагачують раціон мікроелементами, вітамінами, корисними жирами, білками.

 Волоські горіхи – найпопулярніший і широко доступний сорт, який вважається найкориснішим.

Вчені зі США та Іспанії встановили, що щоденне вживання волоських горіхів знижує рівень поганого холестерину і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Як відомо, волоські горіхи багаті на альфа-ліноленову кислоту, яка відноситься до класу омега-3-ненасичених жирних кислот. Раніше було доведено, що в осіб, які регулярно вживають в їжу горіхи, рідше розвиваються серцеві захворювання та рідше бувають інсульти.

Під час нового дослідження фахівці з’ясували причину. Виявилося, що волоські горіхи не тільки знижують рівень поганого холестерину, а й змінюють співвідношення розмірів його частинок на краще.

“Частинки холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) бувають різних розмірів. Маленькі щільні частинки частіше пов’язані з атеросклерозом, зубним нальотом чи жировими відкладеннями, які накопичуються в артеріях”, – уточнив керівник дослідження Еміліо Росо, директор Клініки ліпідів Служби ендокринології та харчування Клінічної лікарні Барселони.

Автори присвятили свою роботу вивченню того, чи сприяють волоські горіхи здоровому старінню. Вони спостерігали за 708 здоровими особами у віці від 63 до 79 років, які проживали в Барселоні і Каліфорнії.

Учасників розділили на робочу і контрольну групи. Перша протягом 2 років щодня отримувала по півсклянки волоських горіхів. У представників обох груп перевіряли рівень холестерину, а також концентрацію та розмір часток ліпопротеїнів.

Через 2 роки в учасників з робочої групи рівень загального холестерину знизився в середньому на 8,5%, вміст ЛПНЩ – в середньому на 4,3%, а найшкідливіших дрібних частинок ЛПНЩ поменшало на 6,1%. Також у них не зафіксували значного збільшення ваги.

“Щоденне вживання жмені волоських горіхів – простий спосіб зміцнити здоров’я серцево-судинної системи. Багато хто переймається через небажаний набір ваги, коли включає у свій раціон горіхи. Наше дослідження показало, що корисні жири у волоських горіхах не сприяють набору ваги”, – підкреслив Росо.

Раніше повідомлялося, що волоські горіхи сприяють розвитку корисних для кишечника бактерій. Також було установлено, що вони допомагають боротись із депресією.

 

Джерело: https://ua.korrespondent.net/tech/4392481-nazvano-korysni-vlastyvosti-voloskykh-horikhiv