Жодна спеціальність у світі не пов’язана так тісно з болем, стражданням людини,  як спеціальність медичної сестри/медичного брата. Медична сестра/медичний брат завжди поряд із хворим, завжди готова надати йому допомогу. Жертовність, милосердя, знання своєї справи притаманні саме такій людині, що обрала цей фах – медсестринство.

Медичні сестри/медичні брати – найчисленніший загін фахівців охорони здоров’я. Тільки у Європі понад 5 млн. медичних сестер/медичних братів, в Україні біля 400 тис.

У 1987 р. на Нараді національних представників Міжнародної ради медсестер було прийняте формулювання сестринської справи: «Сестринська справа є складовою частиною системи охорони здоров’я і включає в себе діяльність по зміцненню здоров’я, профілактиці захворювань, наданню психосоціальної допомоги та догляду за особами, які мають фізичні та психічні захворювання, а також непрацездатними усіх вікових груп. Така допомога надається медичними сестрами/медичними братами як у лікувальних, так і в інших установах, а також у дома – всюди де є потреба».

Міжнародне визнання отримало і визначення сестринської справи надане у своїй книзі «Основні принципи діяльності медичної сестри по догляду за пацієнтами» (1981)  американською медичною сестрою, викладачкою та дослідником   В. Хендерсон: «Унікальним завданням медичної сестри є надання допомоги людині, хворій чи здоровій, у межах усього, що має відношення до здоров’я,  видужання або спокійної смерті, того що зробив би собі сам хворий, маючи необхідні сили, знання та волю. І робиться це таким чином, щоб пацієнт знову якнайшвидше став самостійним.

Минулого року у травні місяці в Україні у м. Львів  відбувся ювілейний Х Міжнародний конгрес медсестринства, учасники якого обговорювали перспективи розвитку медичної страви, в т.ч. і України. Пройшов непростий рік, який випробовував медичних сестер на мужність, стійкість та високий професіоналізм. Медичні сестри/медичні брати  відповідально та добросовісно  виконують свої обов’язки і нині.

Колектив Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки щиро вітає медичних сестер/медичних братів з професійним святом. Прийміть безмежну вдячність за вашу невтомну працю, добрі та чуйні серця, врятовані життя та повернуте здоров’я!