«Мрію, щоб бібліотека стала культурним центром для медиків»
До 80-річчя РОНМБ
👩⚕️ Оксана Сегіна — лікар-педіатр, дитячий гастроентеролог педіатричного відділення №1 Рівненської міської дитячої лікарні, Заслужений лікар України, педагог, медіатор і неймовірно багатогранна людина, яка вже 30 років віддає своє серце маленьким пацієнтам.
За плечима Оксани Миколаївни — три вищі освіти: Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова (факультет педіатрії), бакалаврат з права у Рівненському інституті Київського університету права та НУВГП (факультет місцевого самоврядування). А під час пандемії COVID-19 вона здобула ще й диплом медіатора-переговорника.
Свій професійний шлях Оксана Миколаївна розпочала в міській дитячій лікарні, працюючи дільничним педіатром, згодом неонатологом у РОКЛ у відділенні екстрагенітальної патології, а з 1995 року — вже в міській дитячій лікарні. Окрім педіатрії, Оксана Миколаївна має спеціалізації з неонатології, дитячої гастроентерології, фізіотерапії, організації охорони здоров’я та багато років поспіль навчає інтернів. Була заступником головного лікаря з медичної частини.
📚 З бібліотекою її пов’язують теплі й давні спогади: ще у дитинстві мама, яка працювала у міжлікарняній аптеці №121, брала її на дні перегляду літератури. «Я шукала книжки про лікарів і вже тоді знала, що хочу бути медиком», — розповідає пані Оксана.
Згодом, коли працювала у Рівненській об’єднаній дитячій лікарні, що неподалік обласної наукової медичної бібліотеки, неодноразово користувалася послугами закладу. Тому бібліотека стала для неї улюбленим місцем пошуку нової інформації. Тут брала як медичну літературу, так і художні твори, знаходила відповіді на професійні запитання, відвідувала презентації.
Сьогодні вона продовжує користуватися послугами бібліотеки онлайн: «Дуже приємно, що ви надсилаєте літературу на електронну пошту — це економить час і допомагає швидко знайти потрібне. У вас завжди цікаві заходи й презентації».
🌟 Проте у своєму баченні майбутнього бібліотеки Оксана Сегіна йде ще далі:
«Бачила у Франції та Польщі, як бібліотеки в містечках — це не просто місця з книжками, а маленький будинок культури. У нашій великій обласній бібліотеці проводять заходи для всіх, але тут, біля лікарні, можна зробити культурний центр саме для медиків та мешканців мікрорайону: цікаві зустрічі, співочі вечори, перегляди фільмів, дискусійні клуби, майстер-класи з рукоділля, навчання ком’пютерній грамотності.
Це б об’єднувало місцевих лікарів і тих, хто приїхав із тимчасово окупованих територій, допомагало б їм інтегруватися, ділитися досвідом, адже ми не завжди знаємо, який багаж знань має той чи інший лікар.
Після COVID-19 та війни медики потребують спілкування й підтримки. У бібліотечному центрі могли б працювати психологи, які б проводили тренінги з комунікації з військовими та з людьми, які втратили рідних. Я впевнена, що фахівці з радістю долучилися б і допомогли кожен у своїй сфері. Бібліотека може стати місцем, де медики отримують не лише знання, а й підтримку, нові знайомства, натхнення».
Дякуємо, пані Оксано, за вашу відданість медицині, теплі спогади про бібліотеку та за щире, сучасне бачення її майбутнього!
📖 Разом можемо зробити бібліотеку місцем, де народжуються не лише знання, а й спільноти, ідеї та надії.
#медикиРівного #РівненськаБібліотека #РОНМБ #педіатрія #мріїПроМайбутнє #бібліотекаЯкКультурнийЦентр
Залишити відповідь