💯 До 100-річчя з дня народження Євгена Максимовича Борового – видатного хірурга, науковця та патріота медицини

У 2025 році виповнюється 100 років від дня народження Євгена Максимовича Борового — людини, ім’я якої навіки вписане в історію медицини Рівненщини та України загалом. Видатний хірург, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, він понад півстоліття присвятив служінню пацієнтам, розвитку хірургії та підготовці молодих лікарів.

👨‍⚕️ Професійний шлях, що став прикладом

Народжений у 1925 році, Євген Боровий здобував освіту в Бродах, Радивилові та Рівному. У 1943 році став студентом Львівського медичного інституту, але вже через рік був мобілізований на фронт. У складі Четвертого Українського фронту він пройшов бойовий шлях Другої світової війни, після чого у 1946 році повернувся до навчання.

Після закінчення інституту працював хірургом у Дубровицькій центральній районній лікарні, згодом — у міській лікарні. Та справжнім осередком його професійної діяльності стала Рівненська обласна клінічна лікарня, де він працював з 1951 до 2004 року. Саме тут Боровий сформував себе як висококласний лікар і новатор у галузі хірургії.

З 1955 року він очолював хірургічне відділення, а з 1968 року — став головним хірургом Рівненської області. Паралельно активно займався науковою діяльністю, захистивши кандидатську дисертацію (1963) на тему хірургічного лікування «волинського» зоба, а згодом і докторську дисертацію (1968) — присвячену хірургічному лікуванню уражень жовчних проток, тобто системи каналів, призначених для відведення жовчі у дванадцятипалу кишку з жовчного міхура та печінки .

📚 Наукова діяльність та організаційна робота

У 1973 році Євген Максимович очолює Раду з науково-медичної та медико-технічної інформації при обласному відділі охорони здоров’я. Він був активним членом Наукового товариства хірургів України, очолював обласне товариство хірургів, входив до редакційної ради журналу «Клінічна хірургія», долучався до роботи Всеукраїнського лікарського товариства.

У грудні 1988 року він став ініціатором створення та завідувачем відділення гнійної хірургії та проктології в обласній лікарні, яким керував до 2003 року.

🔬 Його підхід до лікування завжди поєднував глибокі теоретичні знання з практичним досвідом. Відомий своєю уважністю до пацієнтів, вимогливістю до себе та оточуючих, Євген Боровий залишив після себе не лише тисячі врятованих життів, а й плеяду учнів, які продовжують його справу.

📖 Пам’ять про Маестро хірургії

Євген Боровий був не лише практиком і науковцем, а й автором книги «Моя любов – хірургія», в якій зворушливо і щиро описав свою професійну дорогу, думки про медицину і людей у ній.

🕊️ На знак поваги до великого лікаря, на Рівненщині засновано премію імені Євгена Борового, яка вручається за видатні досягнення у сфері хірургії. Це не лише вшанування пам’яті, а й продовження його справи — підтримка тих, хто своєю щоденною працею змінює медицину на краще.

💬 Євген Максимович Боровий залишив по собі не лише наукову і професійну спадщину, а й глибоку людську пам’ять. Його ім’я — це символ відданості медицині, моральної висоти і гідності справжнього лікаря.

В читальному залі РОНМБ підготовлено виставку документів пов’язаних з ім’ям Євгена Максимовича БОРОВОГО. В експозиції представлено книги та журнали, де його прізвище в числі авторів та друковані матеріали про нього. Запрошуємо усіх охочих ознайомитися з цими документами.

 

#100роківБоровий #ЄвгенБоровий #Рівне #ІсторіяМедицини #Хірург #Памʼять #Медицина #РівненськаОбласнаЛікарня