Поруч із нами ростуть незвичайні діти, їх називають «дітьми дощу»: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.
До Міжнародного Дня поширення інформації про аутизм, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека організувала вебінар «Такі ж як ми, але інші. Як комунікувати з дітьми з аутизмом», до якого долучилися працівники Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки.
Спікер, лікар педіатр-неонатолог Зоряна Вуїв, розповіла учасникам події про те, на що потрібно звернути увагу, при спілкуванні з дітьми з аутизмом, про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
Коли-небудь чули приказку: «Якщо ви знаєте одну людину з аутизмом, то ви знаєте… тільки одну людину з аутизмом»? Це правда. Вони різні. Їм подобаються абсолютно різні речі, у них неоднакова поведінка, різні таланти, різні інтереси і різні навички. Якщо зібрати групу дітей з аутизмом і подивитися на них, то виявиться, що всі вони так само сильно відрізняються один від одного, як і звичайні. Кожна дитина з аутизмом індивідуальна, і не варто робити ніяких припущень про неї тільки на основі її діагнозу!
«Аутизм» часто пов’язують зі способом життя людини, і вважають, що їй (людині з аутизмомом) абсолютно все одно на існування інших людей в той час, як в реальності, це просто проблема комунікації. Людям з аутизмом не все одно на інших людей. Більш того, є такі, які панічно бояться випадково сказати «щось не те» і зачепити почуття інших. І як результат вони постійно соромляться і нервують. Навіть невербальні діти з аутизмом виявляють таку ж прихильність до своїх батьків, що і звичайні.
Діти з аутизмом насправді відчувають потребу в спілкуванні. Їм завжди є що сказати, просто складно це зробити. Тому потрібно вчасно знайти альтернативний, індивідуальний спосіб комунікації. Їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.
Довідка: За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1 дитина зі 160 має якийсь із розладів аутистичного спектру. Загалом у світі нараховується 2 мільйони 400 тисяч таких людей. ВООЗ підкреслює, що ця цифра є середньостатистичною і в деяких добре контрольованих дослідженнях фактичні цифри набагато більше. Відомостей про поширеність розладів аутистичного спектру в країнах з низьким і середнім рівнями доходів немає, але відомо, що кількість аутистів має стійку динаміку до збільшення в усьому світі.
В Україні з 2008 по 2013 рік, за даними МОЗ, захворюваність на розлади зі спектру аутизму зросла в 3,8 рази, з 2,4 до 9,1 на 100 000 дитячого населення. Причому аутизм у чотири рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток.
Залишити відповідь