Про основні вимоги до оформлення бібілографічного опису літературних джерел сьогодні розповідаємо на “Днях науки” в Національному університеті “Острозька академія.” Аудиторія – студенти, молоді науковці, викладачі. До роботи конференції долучаємося в онлайн форматі.

Наша презентація розкриває суть “бібліографічного опису”.  Наголошуємо на тому, яких вимог варто дотримуватися при складанні бібліографічних описів та які документи це регламентують.

Зосереджуємо увагу присутніх на: точності – усі бібліографічні відомості мають відповідати даним документа.
Повноті – повний набір даних, що допомагають встановити відмінність документа від інших подібних.
Єдності опису , тобто склад відомостей, форма і послідовність мають бути стабільними.
Стислості, оскільки бібліографічні описи вміщають на невеликій площі.
Зрозумілості та чіткості.

Колеги з наукової бібліотеки НУ “Острозька академія” демонструють майстер-клас із пошуку необхідної інформації через електронний каталог на власнорму сайті. Учасникам конференції роз’яснють особливості запиту, консультації та довідки. Наголошую, що на їхніх ресурсах можна знайти свіжу інформації щодо “громадського здоров’я” різними мовами.

Отже, бібліографічний запит – звернення користувача (абонента) з вимогою на бібліографічну інформацію, адресоване бібліотеці чи її працівникові, що здійснює бібліографічне обслуговування. Подається в усній, письмовій традиційній або електронній формах.

Бібліографічна консультація – відповідь на разовий інформаційний запит, яка містить поради щодо самостійного здійснення бібліографічного пошуку споживачем інформації.

Бібліографічна довідка – відповідь на разовий запит, що містить бібліографічну або фактографічну інформацію, релевантну запиту, із зазначенням бібліографічних відомостей.