Всесвітній день боротьби з астмою – щорічний захід, який проводять у перший вівторок травня під егідою Глобальної ініціативи з астми за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Астма – це стан, при якому дихальні шляхи звужуються і набрякають, що може призвести до виділення додаткового слизу.Це може затруднити дихання і спричинити кашель, свистячий звук при видиху та задишку. Для деяких людей астма – це незначна неприємність, для інших – серйозна проблема, яка заважає повсякденній діяльності та здатна призвести до небезпечного нападу. Астму не можна вилікувати, проте її симптоми можна контролювати.
Бронхіальна астма являє глобальну проблему охорони здоров’я – сьогодні в світі близько 300 мільйонів хворих страждають на цю недугу. У багатьох хворих відзначається збереження і розвиток симптомів захворювання, що перешкоджають виконанню повсякденної активності людини і є причиною низької якості життя в цілому і згодом можуть призводити до зниження продуктивності праці і збільшення витрат на охорону здоров’я.
Масштабні опитування в різних регіонах світу показали, що у 51-59% хворих перебіг бронхіальної астми не вдається контролювати навіть при використанні стандартних протиастматичних препаратів. Основна мета лікування бронхіальної астми – поліпшення якості життя пацієнта за рахунок зменшення кількості і тяжкості загострень, підтримки нормального рівня фізичної активності, тому досягнення загального контролю над астмою є головною метою в лікуванні хворих.
http://oblzdrav.mk.gov.ua/index.php/golovna/novini/7987-30-travnya-vsesvitnij-den-borotbi-proti-astmi-i-alergiji
Залишити відповідь