24 березня в Рівному на Майдані Незалежності відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом і  Дню фтизіатра.

May be an image of одна або кілька осіб, люди стоять, дерево та просто неба

Акція проходила за підтримки Центру громадського здоров’я і Рівненського фтизіопульмонологічного медичного центру. Волонтери з благодійної організації “Мережа 100% життя. Рівне” під час заходу всім бажаючим роздавали листівки і брошури на тему туберкульозу. Також рівняни охоче брали участь у опитуванні щодо симптомів туберкульозу. Після чого усім безкоштовно роздавали каву.

May be an image of 2 людини, люди стоять та просто неба

Мета акції — привернути увагу світової спільноти до проблеми туберкульозу в Україні. Станом на кінець 2020 року в Рівненській області виявили майже тисячу нових випадків туберкульозу активної форми. Більш ніж 800 жителів Рівненщини лікуються вдома. Решта перебуває на стаціонарному лікуванні. Варто зазначити, що показник захворюваності в Рівненській області на 100 тисяч населення дещо менший, ніж загальнодержавний.

May be an image of 1 особа, стоїть та просто неба

Туберкульоз – це хронічна хвороба, яка відноситься до особливо небезпечних інфекцій. Сьогодні світом поширюється пандемія коронавірусу COVID-19. А це означає, що через карантинні обмеження і збої в постачанні ліків, може збільшитися кількість жертв, хворих на туберкульоз. Тисячі людей можуть залишитися без медичної допомоги, а відтак зростатиме і смертність. Ще одна проблема – лікарі фтизіатри перестали приділяти належну увагу діагностуванню туберкульозу у пацієнтів. А чим довше людина залишається без діагнозу і чим пізніше починається лікування, тим більш імовірно, що інфекційне захворювання сильніше вразить організм, пошириться далі і це матиме нехороші наслідки в подальшому.

May be an image of 1 особа, стоїть та просто неба

Тому під час акції волонтери хотіли привернути увагу містян, що є таке захворювання як туберкульоз і що не варто забувати про небезпеку поширення цієї хвороби. Адже наше здоров’я – у наших руках.