Днями у медичній бібліотеці відбулася лекція на тему «Вплив хронічного стресу на здоров’я людини. Шляхи подолання». Лекцію провела провідний бібліотекар Лариса Федорчук. Присутні на лекції відвідувачі розмальовували антистресові малюнки і ділилися своїм власним досвідом подолання стресових ситуацій у житті. Адже ми всі відчуваємо напруження при певних життєвих обставинах. І так чи інакше, усе наше життя пов’язане із стресами, яким піддається третина жителів Землі.

May be an image of 1 особа, стоїть та у приміщенні

Стрес і напруження можуть послужити поштовхом до появи найрізноманітніших хвороб. Стрес вражає усі системи організму і може виявлятися різними симптомами: з боку травної системи (закрепи, проноси, синдром роздратованого кишечника, виразка шлунку), з боку дихальної системи, алергією, втомою, труднощами концентрації, уваги і пам`яті, головним болем, безсонням, депресією і панікою тощо. Стрес ослаблює імунну систему і може привести до погіршення перебігу різних захворювань, таких як, наприклад, запальні захворювання, травна система, хвороби суглобів, високий тиск, хвороби серця і судин, діабет, рак. Можна багато ще говорити про стрес і якої шкоди він завдає організму.

May be an image of у приміщенні

Що ж ми можемо зробити, щоб зменшити вплив стресу і попередити розвиток спровокованих ним хвороб? Найефективнішими, як не дивно, виявляються найпростіші і всім відомі рекомендації, як, наприклад, фізична активність, хороша музика, гарний настрій, улюблена справа – малювання, вишивання, кулінарія, хобі, дружні відносини. Важливо також уміти слухати одне одного.

May be an illustration

Важливо, щоб негативні відчуття не мали владу над нашим життям і не привели до низької самооцінки. Це допоможе не тільки зберегти здоров’я, але і подолати тимчасові невдачі, і знову повернути собі радість життя.