Поруч із нами ростуть незвичайні діти, їх називають «дітьми дощу»: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.

May be an image of текст «мовчання не означае, що дитина 3 аутизмом … 。• Y не потребуе сплкування не думае не вi̇дчувае 3м!ст змни твооюешт не запам' ятовуе»

До Міжнародного Дня поширення інформації про аутизм, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека організувала вебінар «Такі ж як ми, але інші. Як комунікувати з дітьми з аутизмом», до якого долучилися працівники Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки.

May be an image of 1 особа та у приміщенні

Спікер, лікар педіатр-неонатолог Зоряна Вуїв, розповіла учасникам події про те, на що потрібно звернути увагу, при спілкуванні з дітьми з аутизмом, про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

May be an image of 1 особа, екран та ноутбук

Коли-небудь чули приказку: «Якщо ви знаєте одну людину з аутизмом, то ви знаєте… тільки одну людину з аутизмом»? Це правда. Вони різні. Їм подобаються абсолютно різні речі, у них неоднакова поведінка, різні таланти, різні інтереси і різні навички. Якщо зібрати групу дітей з аутизмом і подивитися на них, то виявиться, що всі вони так само сильно відрізняються один від одного, як і звичайні. Кожна дитина з аутизмом індивідуальна, і не варто робити ніяких припущень про неї тільки на основі її діагнозу!

May be an image of текст «нодй дитина начебто не бачить i не чуе вас щось бубнить собі пịд HIC закривае вуха руками торкаеться або обнюхуе людей голосно смееться наспвуе вголос носить незвични предмет бурхливо pearye здйснюе дивн рухи 3м!ст мнистворюешти»

«Аутизм» часто пов’язують зі способом життя людини, і вважають, що їй (людині з аутизмомом) абсолютно все одно на існування інших людей в той час, як в реальності, це просто проблема комунікації. Людям з аутизмом не все одно на інших людей. Більш того, є такі, які панічно бояться випадково сказати «щось не те» і зачепити почуття інших. І як результат вони постійно соромляться і нервують. Навіть невербальні діти з аутизмом виявляють таку ж прихильність до своїх батьків, що і звичайні.

May be an image of 1 особа та текст

Діти з аутизмом насправді відчувають потребу в спілкуванні. Їм завжди є що сказати, просто складно це зробити. Тому потрібно вчасно знайти альтернативний, індивідуальний спосіб комунікації. Їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.

May be an image of 1 особа та текст

Довідка: За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1 дитина зі 160 має якийсь із розладів аутистичного спектру. Загалом у світі нараховується 2 мільйони 400 тисяч таких людей. ВООЗ підкреслює, що ця цифра є середньостатистичною і в деяких добре контрольованих дослідженнях фактичні цифри набагато більше.  Відомостей про поширеність розладів аутистичного спектру в країнах з низьким і середнім рівнями доходів немає, але відомо, що кількість аутистів має стійку динаміку до збільшення в усьому світі.

В Україні з 2008 по 2013 рік, за даними МОЗ, захворюваність на розлади зі спектру аутизму зросла в 3,8 рази, з 2,4 до 9,1 на 100 000 дитячого населення. Причому аутизм у чотири рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток.