Сьогодні до нас завітала лікар епідеміолог з обласної лабораторної діагностики  Уляна Романівна Фісянчук. Вона розповідала глядачам про щеплення від COVID-19. Адже скоро в Україну надійдуть вакцини – і це приємна новина.

May be an image of 1 особа та у приміщенні

Щеплення допомагають імунній системі ефективніше запрацювати. Що буває з людиною, яка важко перехворіє? Вона ще не скоро матиме колишню якість життя і шлях до одужання буває непростим і тривалим. Якщо є найменший шанс захиститися від COVID-19 – слід ним скористатися. І тим більше, якщо наразі єдиний порятунок від цієї недуги – вакцинація.

Вакцина готує наш організм до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекційний агент і виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, але іноді можливі побічні ефекти. Все надзвичайно індивідуально.

May be an image of 4 людини, people sitting та у приміщенні

Чому важливо вакцинуватися? Вакцина забезпечує захист від зараження, а також допомагає захистити інших. Вона є найважливішим інструментом виходу з пандемії. Щеплення мільярдів людей зупинить поширення коронавірусу COVID-19 і створить колективний імунітет.

Проте сама лишень вакцинація ще не зупинила жодну інфекцію. Потрібні профілактичні заходи, яких ми можемо дотримуватися самі. Найпростіші з них – мити руки, вживати побільше фруктів, робити фізичні вправи, добре висипатися. Бути бадьорими, усміхненими і радісними.